Klasa 8

Klasa 8

Klasa VIII

Wycieczka klasowa do Wrocławia

Dnia 22 czerwca wybraliśmy się z wychowawcą p. Michałem Rekiem oraz p. Mariuszem Marcjanem na wycieczkę klasową do Wrocławia. Na początku udaliśmy się do nowoczesnego multimedialnego Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS, gdzie dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawostek na temat wody. Następnie dotarliśmy do wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt i roślin. Ciekawą atrakcją był dla nas także rejs statkiem do Przystani Kardynalskiej na wyspie Piasek. Wycieczkę zakończyliśmy na Starym Rynku Wrocławia, gdzie podziwialiśmy zabytki Stolicy Dolnego Śląska, mieliśmy też okazję na zakup pamiątek i posilenie się w pobliskich restauracjach. Pogoda nam dopisała, więc w dobrych humorach udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka do Wrocławia z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Dzień Pustej Klasy

18 czerwca nasza klasa włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Pustej Klasy”. Tego dnia podczas lekcji wychowawczej opuściliśmy mury szkolne i krokiem ćwiczonego na zakończenie szkoły poloneza, wybraliśmy się z wychowawcą na lody do pobliskiego sklepu. Pogoda dopisała, a my na łonie natury wspominaliśmy nasze wspólne chwile.

Dzień Sportu

Dnia 2 czerwca obchodziliśmy Szkolny Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. W tym dniu rywalizowaliśmy w rozmaitych konkurencjach sportowych. Mogliśmy sprawdzić się także podczas zajęć tanecznych i artystycznych. Czekały też na nas atrakcje przygotowane przez OSP Trąbczyn oraz Radę Rodziców. Jednak najważniejsza była tego dnia była integracja i wspólna zabawa!

Integracyjny taniec z klasą I (kliknij)

Egzaminy ósmoklasistów

W dn. 25-27 maja w całej Polsce odbywały się egzaminy ósmoklasistów. Nasi uczniowie rozwiązywali arkusze z języka polskiego i angielskiego oraz matematyki. Ze względu na pandemię COVID-19 musieliśmy zachować niezbędne środki ostrożności. Teraz czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 2. lipca!

Wróciliśmy do szkoły!

Dnia 17 maja wróciliśmy do nauczania hybrydowego w naszej szkole. Tego dnia wzięliśmy udział w akcji Samorządu Uczniowskiego „Zielony Poniedziałek”. Kilkoro z nas ubrało się z tej okazji na zielono. Podczas zajęć z wychowawcą uczestniczyliśmy też w zabawach integracyjno-sportowych na boisku sportowym ORLIK. Czekało na nas także ognisko z kiełbaskami. We wspaniałych humorach udaliśmy się na zajęcia lekcyjne!

Klasowe obchody Dnia Patrona

Uczniowie klasy VIII aktywnie włączyli się w obchody Dnia Patrona. W ramach zdalnej lekcji wychowawczej zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą historii Unii Europejskiej pt. „Odkryj Europę!”. Ósmoklasiści sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując internetowy quiz, mieli też możliwość spróbowania sił w interaktywnych grach o tematyce europejskiej. W ramach upamiętnienia Dnia Patrona wykonaliśmy jadalne flagi wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. Było pomysłowo, smacznie i wesoło!

Patriotyczna Majówka

Nasza klasa uroczyście obchodziła 17. Rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi oraz 230. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przygotowaliśmy okolicznościowe plakaty. Pamiętajmy o naszych symbolach narodowych nie tylko podczas majówki!

Klasowe Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

Nasza klasa aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. W dniu 22 kwietnia wzięliśmy udział w internetowym webinarium pod hasłem „Lekcja z klimatem”. Podczas wirtualnego spotkania prowadzonego przez członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej ósmoklasiści zapoznali się z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych oraz efektu cieplarnianego. Uczestniczyliśmy także w warsztatach praktycznych zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz podkreślających kwestie odpowiedzialnej, zrównoważonej mody. Za zakończenie internetowego spotkania czekał nas quiz. Wszyscy odpowiedzieliśmy bardzo dobrze na zadane pytania, tym samym nasza klasa otrzymała certyfikat „Przyjaciela klimatu”. W ramach tematycznej lekcji wychowawczej obejrzeliśmy także prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska na temat zmian klimatycznych. Rozmawialiśmy o negatywnych skutkach działalności człowieka na naszą planetę. Wykonaliśmy też okolicznościowe plakaty promujące Dzień Ziemi oraz dbanie o środowisko.



Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni:

* rekrutacja 2021

* zasady przyjmowania do klasy I

Spotkanie z przedstawicielką Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

Dnia 16 kwietnia podczas lekcji wychowawczej wzięliśmy udział w zdalnym spotkaniu online z nauczycielką Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie p. Dorotą Markuszewską, która zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie klasy VIII mieli okazję zadać pytania dotyczące rekrutacji oraz oferty edukacyjnej.

Oferta edukacyjna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

Oferta edukacyjna CKZiU w Strzałkowie na rok szkolny 2021/2022 dla uczniów aktualnych klas ósmych.

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022, dla których organem prowadzącym jest Powiat Słupecki

Spotkanie z przedstawicielami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy

Dnia 26 marca podczas lekcji wychowawczej wzięliśmy udział w zdalnym spotkaniu online z przedstawicielkami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy tj. nauczycielką p. Magdaleną Jakubowską oraz uczennicą tej szkoły Darią Biernacką, które zaprezentowały ofertę edukacyjną szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie klasy VIII mieli okazję zadać pytania dotyczące rekrutacji oraz oferty edukacyjnej.


Zespół Szkół Zawodowych im. Wł. Sikorskiego w Słupcy - oferta edukacyjna

Zespół Szkół Zawodowych im. Wł. Sikorskiego w Słupcy zachęca do zapoznania się ze swoją ofertą edukacyjną na rok szkolny 2021/2022:

* ZSZ - ogólna informacja

* ZSZ - prezentacja

* ZSZ - ulotka

* wielozawodowa

* elektryk

* mechatronik

* technik pojazdów samochodowych

* technik informatyk

Próbne egzaminy ósmoklasistów

W dniach 17-19 marca w naszej szkole odbywały się egzaminy próbne ósmoklasistów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W czasie ich trwania mieliśmy okazję zapoznać się z formułą egzaminacyjną, zaplanować czas rozwiązywania arkusza, a przede wszystkim sprawdzić swoją wiedzę. Arkusze egzaminacyjne zostaną omówione na poszczególnych lekcjach.

Dzień Matematyki

Przedstawiciele naszej klasy wzięli udział w inicjatywach matematycznych zorganizowanych z okazji Dnia Matematyki. Mateusz Bryk, Klaudia Szambelan, Klaudia Żelek przygotowali plakaty pod hasłem "Matematyka a zdrowie" a także wykonali kilka zdjęć dotyczących znaczenia matematyki w życiu codziennym.

Spotkanie z p. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zagórowie

Dnia 12 marca podczas lekcji wychowawczej wzięliśmy udział w zdalnym spotkaniu online z Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Braci Kostaneckich w Zagórowie p. Małgorzatą Iwanicką, która zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie klasy VIII mieli okazję zadać pytania dotyczące rekrutacji oraz oferty edukacyjnej.

Oferta edukacyjna dla tegorocznych ósmoklasistów

1) I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Koninie

I LO w Koninie zaprasza na wirtualny spacer po szkole  i do zapoznania się z tegoroczną ofertą edukacyjną:
- zestawieniem klas wg profili,
- informatorem Urzędu Miejskiego.

Tegoroczną ofertę edukacyjną szkoły znaleźć można również na stronie internetowej szkoły https://1lokonin.pl/ w zakładce “kandydaci”.

2) Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy

Dyrekcja LO w Słupcy informuje, że zasady i kryteria przyjmowania uczniów do klas pierwszych znajdują się na stronie internetowej szkoły loslupca.pl

Ponadto w dniach 22 - 24 marca 2021 r. o godz. 17.30 odbędą się spotkania on-line na Facebooku (https://www.facebook.com/LOSlupca) z przedstawicielami uczniów szkoły.

Próbne egzaminy ósmoklasisty

17 marca - język polski

18 marca - matematyka

19 marca - język angielski

Zawody przyszłości
Podstawowym pojęciem związanym ze zmieniającym się rynkiem pracy są kompetencje. Dotyczą one wiedzy i umiejętności koniecznych do podjęcia pracy na danym stanowisku.

Pracodawcy za najbardziej oczekiwane uznają:
- umiejętność samodzielnego myślenia i pracy
- kreatywność i nieszablonowe myślenie
- umiejętność pracy w grupie
- zdolności interpersonalne i komunikacyjne
- umiejętności negocjacyjne.
Za zwody najbardziej poszukiwane na rynku pracy będzie się uznawać:
- specjalista branży IT
- inżynier elektrotechnologii
- analityk danych
- logistyk
- lekarz/ pracownik usług medycznych
Myśląc o wyborze zawodu, należy brać pod uwagę nie tylko panujące trendy na rynku zawodowym, ale warto też skupić się przede wszystkim na własnych możliwościach i umiejętnościach. Wskazane jest określenie swoich mocnych stron, a także obszarów, które należy rozwijać. Znając tendencje na rynku pracy, warto zastanowić się, co powinno się zrobić, by stać się atrakcyjnym pracownikiem. Ważne jest bycie otwartym na rozwijanie kompetencji.

                                                                                                                                                                                      Oprac.  M. Kin

Klasowy Dzień Kobiet

Dnia 5 marca br. obchodziliśmy klasowy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z naszej klasy złożyli dziewczynom wyjątkowe życzenia. Chłopaki, odświętnie ubrani, przygotowali wirtualną kartkę, którą zaprezentowali podczas lekcji wychowawczej. Do najserdeczniejszych życzeń dla dziewcząt przyłączył się także wychowawca klasy. Ponadto w ramach klasowych obchodów Dnia Kobiet obejrzeliśmy film przybliżający historię tego święta a także humorystyczny filmik na temat Dnia Kobiet z perspektywy najmłodszych.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Na lekcji historii pani Ewa Kłodzińska przybliżyła nam dzieje żołnierzy niezłomnych. Wyjaśniła, kim byli i dlaczego nazwano ich „wyklętymi”. Poznaliśmy też historię „Inki”, a właściwie Danuty Siedzikówny, młodej sanitariuszki, która zginęła z rąk komunistów, mając niespełna 18 lat. Jej losy, przyjmujące i dramatyczne, poruszyły nasze serca.

Udział w konkursie plastycznym MGOK "Zimowy pejzaż"

Uczniowie z naszej klasy: Marta Bartoszczak, Mateusz Bryk, Klaudia Gaweł i Sonia Łuczak wzięli udział w konkursie plastycznym online "Zimowy Pejzaż" organizowanym przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Zagórowie. Niżej prezentujemy wyjątkowe zimowe fotografie ich autorstwa:

Dzień Języka Ojczystego

Nasza klasa włączyła się w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Z tej okazji ósmoklasiści wzięli udział w wyjątkowej lekcji wychowawczej, podczas której obejrzeli film na temat historii powstania języka polskiego pt. „Błyskawiczne dzieje polszczyzny”. Podczas zajęć dyskutowaliśmy też na temat znaczenia naszego języka oraz rozwiązywaliśmy wykreślankę ortograficzną. Trójka dziewcząt z naszej klasy: Marta Bartoszczak, Klaudia Gaweł oraz Klaudia Żelek przygotowały okolicznościowe plakaty dotyczące poprawności językowej oraz znaczenia mowy ojczystej.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dnia 5 lutego br. nasza klasa wzięła udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. W ramach obchodów wzięliśmy udział w lekcji wychowawczej, podczas której obejrzeliśmy filmy profilaktyczne oraz prezentacje poświęcone tematyce bezpieczeństwa w sieci. Każdy z nas przygotował plakat dotyczący zagrożeń czyhających w świecie wirtualnym.

Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 - WAŻNE INFORMACJE

  • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
  • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
  • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
  • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
  • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
  • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
  • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
  • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
  • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
  • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).


Zdalna wigilia klasowa

Dnia 18 grudnia br. nasza klasa wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem obchodziła zdalną wigilię klasową. Tego dnia wszyscy ubraliśmy się odświętnie. Z powodu panującej pandemii COVID-19 w tym roku nie wręczaliśmy prezentów. Każdy z nas przygotował natomiast spersonalizowane kartki świąteczne online z życzeniami. Złożyliśmy sobie wzajemnie najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne. Zagraliśmy też w świąteczne kalambury. To był wyjątkowy magiczny czas!

Nasza klasa w ogólnopolskim projekcie "Bądź kumplem, nie dokuczaj"

Nasza klasa wraz z wychowawcą p. Michałem Rekiem przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Bądź kumplem, nie dokuczaj” organizowanego przez Cartoon Network. W ramach kampanii społecznej, której ambasadorami są znani sportowcy: Kamil Stoch, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak, Jakub Błaszczykowski i Marcin Gortat, już od pięciu lat promowane są pozytywne i koleżeńskie postawy wśród dzieci i młodzieży. W zakresie realizacji projektu uczniowie klasy VIII podczas zdalnej lekcji wychowawczej obejrzeli film edukacyjny pt. „Jak być lepszym przyjacielem?” Ósmoklasiści podzielili się też swoimi poglądami na temat przyjaźni w świecie realnym i wirtualnym. Na podstawie wypowiedzi uczniów stworzono klasową sylwetkę „Dobrego Kumpla”. Cała klasa wzięła także udział w quizach online dotyczących przyjaźni. Wyniki wszystkich uczniów są bardzo optymistyczne – wszyscy jesteśmy dobrymi kumplami!

Tym samym nasza klasa dołączyła do „Klubu Kumpli” Cartoon Network i otrzymała pamiątkowy certyfikat oraz film z osobistym podziękowaniem za udział od Mistrza Olimpijskiego w skokach narciarskich Kamila Stocha.

Nasza klasa na zdalnym nauczaniu

Od 24 października br. w związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce i na świecie spowodowanym Koronawirusem uczestniczymy w zdalnym nauczaniu. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy brać udział w nauczaniu na odległość za pomocą komputerów stacjonarnych, laptopów i smartfonów. Lekcje odbywamy za pomocą rozmaitych portali. Korzystamy także z E-podręczników. Nauczyciele przesyłają nam m.in. karty pracy i inne materiały do nauki mailowo, oglądamy filmy instruktażowe w internecie oraz rozwiązujemy interaktywne ćwiczenia i quizy na platformach. Mimo wyjątkowej sytuacji, humory jak widać nam dopisują! Do zobaczenia w szkole!

Udział klasy w akcji "Szkoła do hymnu"

Nasza klasa przyłączyła się do akcji MEN "Szkoła do hymnu". W ramach lekcji wychowawczej obejrzeliśmy film o znaczeniu patriotyzmu. Wykonaliśmy plakaty pt. "Czym jest dla mnie patriotyzm?" oraz zaprezentowaliśmy symbole narodowe w naszych domach. Dnia 10.11. br. o godz. 11.11. podczas zdalnego nauczania odśpiewaliśmy też Hymn Narodowy.

Nasze wymarzone zawody

W ramach lekcji wychowawczej uczniowie naszej klasy wykonali plakaty przedstawiające swoje wymarzone zawody. Miejmy nadzieję, że nasze marzenia spełnią się w przyszłości!

Udział w akcji "Pełna miska dla schroniska"

W dniach 19 – 23 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w charytatywnej akcji „Pełna miska dla schroniska”, której celem była zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Katarzynowie. Do szlachetnej inicjatywy, której organizatorami był Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunami, bardzo chętnie włączyli się uczniowie klas 0-VIII, przynosząc ponad 220kg karmy dla psów i kotów (nasza klasa zebrała 22kg)! Chłopcy z kl. VIII byli odpowiedzialni za zebranie oraz zliczenie zebranych darów w poszczególnych salach lekcyjnych.


W imieniu naszych „mniejszych przyjaciół” dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce!

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach 13-21 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania 2020. Organizatorem tegorocznej edycji projektu „#CodeWeek w SP Trąbczyn” był nasz wychowawca p. Michał Rek. Wspólnie z uczniami innych klas podczas zajęć informatycznych rozwiązywaliśmy rozmaite łamigłówki z kodowania m.in. dyktanda graficzne, cyfrowe puzzle i mozaiki. Zmierzyliśmy się też z elementami programowania w pracy z Lightbotem. Wszyscy poradzili sobie wyśmienicie z zadaniami. Tym samym zdobyliśmy kluczowe kompetencje związane z myśleniem obliczeniowym. Na zakończenie projektu wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe certyfikaty.

Zaprzysiężenie Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15 października, w obecności Dyrektor Szkoły p. Mirosławy Piruckiej – Parus, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Michała Reka oraz przedstawicieli Trójek Klasowych, nowo wybrana Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sonia Łuczak złożyła uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor pogratulowała Sonii wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz przekazała pamiątkowy upominek. Następnie oficjalnie zatwierdzono plan działalności Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.

Klasowy Dzień Chłopca w Zagórowie

Dnia 5 października w ramach klasowych obchodów Dnia Chłopca nasza klasa wspólnie z klasą VII oraz p. Ewą Kłodzińską i p. Małgorzatą Kin wybrała się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie na film pt. „Jak zostać gwiazdą”. Polska komedia, w której zagrało wielu znanych aktorów, przypadła wszystkim do gustu. Oprócz walorów rozrywkowych nasza wycieczka miała też elementy edukacyjne. Mianowicie drugim punktem wyjazdu było zwiedzanie zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Zagórowie. Podczas oprowadzania po obiekcie zapoznaliśmy się m.in. z nowoczesną technologią oczyszczania ścieków i przeróbki osadów ściekowych.To była pouczająca lekcja.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dla klasy VIII były to wyjątkowe wybory, ponieważ dwoje naszych kolegów ubiegało się o funkcję Przewodniczącego Szkolnego Samorządu tj. Sonia Łuczak oraz Mateusz Bryk. Ostatecznie w wyniku głosowania uczniów i nauczycieli wybrana została Sonia Łuczak. Miło nam także poinformować, iż w decyzją uczestników wyborów opiekunem Samorządu Uczniowskiego  w tym roku szkolnym został nasz wychowawca p. Michał Rek.

Gratulujemy!

Warsztaty profilaktyczne

Dnia 28 września nasza klasa wzięła udział w warsztatach profilaktycznych. Celem zajęć było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej, a także wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych, promocja zdrowego stylu życia, wzmocnienie tendencji do podejmowani abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych - osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych.


Udział w akcji Sprzątanie świata

Dnia 24 września, podczas lekcji wychowawczej wspólnie z wychowawcą p. Michałem Rekiem wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wyposażeni w worki na śmieci i rękawiczki, udaliśmy się na spacer wzdłuż drogi Trąbczyn-Kopojno. Podczas 45-minutowej wyprawy zebraliśmy kilka worków śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić dobry uczynek i choć odrobinę przyczynić się do podniesienia porządku w naszej okolicy.


Wybór Samorządu Klasowego

Na pierwszej lekcji wychowawczej wybraliśmy samorząd klasowy. W tym roku szkolnym reprezentować nas będą:
Przewodnicząca: Klaudia Gaweł
Zastępca: Szymon Maroszak
Skarbnik: Oskar Kubicki